Pereiti į pagrindinį turinį

14
- Viešbučių ir restoranų, mažmeninės prekybos ir kitų paslaugų srities vadovai

Viešbučių ir restoranų, mažmeninės prekybos ir kitų paslaugų srities vadovai planuoja, organizuoja įmonių, teikiančių apgyvendinimo, viešbučių ir restoranų, mažmeninės prekybos ir kitas paslaugas, veiklą ir jai vadovauja. Kompetentingam daugumos šios pagrindinės grupės profesijų darbui reikia įgūdžių, priskiriamų trečiajam ISCO kvalifikacijos lygmeniui.
Pagrindinės šio pagrindinio pogrupio darbuotojų atliekamos užduotys: specialiųjų renginių, sporto, lošimų ir pramoginės veiklos bei gaminių asortimento ir įvairovės, atsargų lygių ir paslaugų standartų planavimas ir organizavimas; prekių ir paslaugų reklama ir pardavimas; prekybą alkoholiniais gėrimais, lošimo veiklą, sveikatos priežiūrą ir kitas sritis reglamentuojančių įstatymų ir dokumentų laikymosi užtikrinimas; su ryšiais su klientais ir prekėmis bei teikiamomis paslaugomis susijusių politikos krypčių, programų ir procedūrų nustatymas ir peržiūra; konferencijų, renginių ir prekybos mugių patalpų galimiems klientams reklamavimas; transporto priemonių, įrangos ir degalų įsigijimas bei priežiūra, taip pat prekių vežimas; darbuotojų atrankos, mokymų ir priežiūros kontrolė; profesinės sveikatos ir darbo saugos reikalavimų laikymosi užtikrinimas.


Šio pagrindinio pogrupio profesijos skirstomos į tokias grupes:
141 Viešbučių ir restoranų vadovai
142 Mažmeninės ir didmeninės prekybos vadovai
143 Kitų paslaugų srities vadovai

Pastabos
14 pagrindiniam pogrupiui „Viešbučių ir restoranų, mažmeninės prekybos ir kitų paslaugų srities vadovai“ priskiriami tiesiogiai visuomenei paslaugas teikiančių įmonių vadovai. Dažniausiai šios organizacijos būna per mažos, kad jose būtų vadovų hierarchija. Vadovai, atsakingi už specializuotų profesionaliųjų ir techninių paslaugų teikimo planavimą, koordinavimą ir vadovavimą jam, iš kurių paprastai reikalaujama specialios kvalifikacijos, priskiriami įvairiems 12 pagrindinio pogrupio „Admininstravimo ir komercijos vadovai“ ir 13 pagrindinio pogrupio „Gamybos ir specializuotų paslaugų srities vadovai“ pogrupiams.
Mažų parduotuvių, svečių namų, kavinių, restoranų ir barų vadovai, kurių didžiąją darbo krūvio dalį sudaro kitos, o ne vadovavimo darbuotojams ir jų priežiūros funkcijos, pagal pagrindines atliekamas užduotis priskiriami atitinkamiems 51 pagrindinio pogrupio
„Paslaugų asmenims darbuotojai“ ir 52 pagrindinio pogrupio „Pardavėjai“ pogrupiams.

Subscribe to 14