Pereiti į pagrindinį turinį

52
- Pardavėjai

Pardavėjai parduoda ir rodo prekes didmeninės ir mažmeninės prekybos parduotuvėse, už gatvės ar turgavietės prekystalių, išnešiodami prekes po namus ir vykdydami prekybą telefonu ar kitą nuotolinę prekybą. Jie gali registruoti ir priimti mokėjimus už įsigytas prekes ir paslaugas, taip pat gali valdyti mažas mažmeninės prekybos įmones. Kompetentingam daugumos šio pagrindinio pogrupio profesijų darbui reikia įgūdžių, priskiriamų antrajam ISCO kvalifikacijos lygmeniui.
Pagrindinės šio pagrindinio pogrupio darbuotojų atliekamos užduotys: prekių pardavimas didmeninės ar mažmeninės prekybos įmonėse arba už gatvės ar turgavietės prekystalių, išnešiojant prekes po namus ar vykdant prekybą telefonu ar kitą nuotolinę prekybą; prekių demonstravimas ir rodymas galimiems klientams; iškart suvartoti skirto maisto pardavimas ir patiekimas už gatvės prekystalių; parduodamų gaminių įsigijimas ar reguliaraus jų tiekimo sutarčių sudarymas; parduodamų prekių sudėjimas ir išdėliojimas, parduotų prekių vyniojimas ir pakavimas; gaminių asortimento, atsargų ir parduodamų prekių kainos nustatymas; darbas kasos aparatais, optiniais kainų skaitytuvais, kompiuteriais ar kita įranga registruojant ar priimant mokėjimus už įsigytas prekes ir paslaugas. Kai kurių šio pagrindinio pogrupio profesijų atstovams gali būti priskiriamas vadovavimas kitiems darbuotojams.
Šio pagrindinio pogrupio profesijos skirstomos į tokias grupes:
521 Gatvės prekystalių ir turgaviečių pardavėjai
522 Parduotuvių pardavėjai
523 Kasininkai ir bilietų pardavėjai
524 Kiti pardavėjai
Pastabos
Parduotuvių vadovai ir pardavimo vadovai priskiriami 1 pagrindinei grupei „Vadovai“. Technikos, medicinos ir informacinių technologijų ir ryšių paslaugų pardavimo specialistai priskiriami 2 pagrindinei grupei „Specialistai“. Komerciniai pardavimo ir draudimo atstovai, finansų ir prekybos brokeriai priskiriami 3 pagrindinei grupei „Technikai ir jaunesnieji specialistai“. Gatvės pardavėjai (išskyrus maisto) priskiriami 9 pagrindinei grupei „Nekvalifikuoti darbininkai“.

Subscribe to 52