Pereiti į pagrindinį turinį

5211
- Kioskų ir turgaviečių pardavėjai

Kioskų ir turgaviečių pardavėjai parduoda įvairias prekes kioskuose, kurie statomi atvirose ar dengtose turgavietėse, arba kioskuose gatvėse ar kitose atvirose vietose.
Atliekamos užduotys:
(a) leidimo pastatyti prekystalį tam tikroje gatvės, turgavietės ar kitoje atviroje vietoje gavimas;
(b) gaminių asortimento, atsargų ir parduodamų prekių kainos nustatymas;
(c) parduodamų prekių pirkimas iš didmeninės prekybos tiekėjų ar tiesiogiai iš gamintojų arba reguliaraus jų tiekimo sutarčių sudarymas;
(d) prekystalių statymas ir išrinkimas, parduodamų prekių transportavimas, sandėliavimas, pakrovimas ir iškrovimas;
(e) prekių demonstravimas ir pardavimas, mokėjimų priėmimas;
(f ) parduodamų prekių sukrovimas, išdėstymas, taip pat parduotų prekių vyniojimas bei pakavimas;
(g) apskaitos tvarkymas ir atsargų kiekio registravimas.
Pastabos
Gatvės ir turgaviečių prekystalių pardavėjai, prekiaujantys šviežiais maisto produktais, neskirtais iškart suvartoti (pavyzdžiui, vaisiais, daržovėmis, mėsos ir pieno produktais), priskiriami 5211 pogrupiui „Kioskų ir turgaviečių pardavėjai“. Gatvės ir turgaviečių prekystalių pardavėjai, prekiaujantys įvairiais paruoštais patiekalais ir maisto produktais, skirtais iškart suvartoti, priskiriami 5246 pogrupiui „Maitinimo paslaugų prekystalių pardavėjai“. Pardavėjai, prekiaujantys iškart suvartoti skirtais maisto produktais ir gėrimais gatvėse ir viešose vietose iš stumiamų vežimėlių, kitokių vežimėlių, padėklų ar krepšelių, priskiriami 5212 pogrupiui „Maisto produktų gatvės pardavėjai“. Pardavėjai, prekiaujantys ne maisto produktais (arba supakuotais greitai negendančiais maisto produktais, pavyzdžiui, konditerijos gaminiais) gatvėse ir viešose vietose iš stumiamų vežimėlių, kitokių vežimėlių, padėklų ar krepšelių, priskiriami 9520 pogrupiui „Ne maisto produktų gatvės pardavėjai“. Darbuotojai, ruošiantys nesudėtingus patiekalus, skirtus iškart suvartoti, pavyzdžiui, mėsainių ruošėjai, kurie mažai tiesiogiai bendrauja su klientais, priskiriami 9411 pogrupiui „Greitojo maisto ruošėjai“.
Atkreiptinas dėmesys, kad iškart suvartoti skirtų maisto produktų pardavėjai išskiriami atskirai, siekiant atskirti profesijas, kuriose reikalaujama turėti aptarnavimo, nesudėtingų maisto ruošimo ir tvarkymo įgūdžių. Maitinimo paslaugų prekystalių pardavėjai paprastai pateikia didesnę įvairovę ir sudėtingesnių produktų ir patiekalų negu gatvės maisto pardavėjai ir dažniausiai neveža maisto ir neparduoda jo naudodami tokias priemones, kaip stumiami vežimėliai, dviračiai ar krepšeliai.

Giminiškos profesijos

Kodas Pavadinimas
521101
521102
521103
521104
521190
Subscribe to 5211