Pereiti į pagrindinį turinį

5212
- Maisto produktų gatvės pardavėjai

Maisto produktų gatvės pardavėjai ruošia ir parduoda arba parduoda iš anksto paruoštus iškart suvartoti skirtus karštus ar šaltus maisto produktus ir gėrimus gatvėse ir viešose vietose, pavyzdžiui, stotyse, kino teatruose ar teatruose.

Atliekamos užduotys:
(a) leidimo ar licencijos prekiauti maisto produktais ir gėrimais gatvėje ar viešoje vietoje gavimas, kai to reikalaujama;
(b) parduodamų maisto produktų ir gėrimų įsigijimas;
(c) parduodamų maisto produktų ir gėrimų paruošimas iš anksto ar vietoje;
(d) maisto produktų pakrovimas ir iškrovimas, rankinių vežimėlių stūmimas, vežimėlių mynimas, padėklų ar krepšelių nešiojimas, pristatant maistą ir gėrimus į pageidaujamas vietas gatvėje ar į viešas vietas, pavyzdžiui, stotis ar kino teatrus;
(e) maisto produktų ir gėrimų išdėliojimas ir pardavimas, mokėjimų priėmimas.
Pastabos
Gatvės ir turgaviečių prekystalių pardavėjai, prekiaujantys šviežiais maisto produktais, neskirtais iškart suvartoti (pavyzdžiui, vaisiais, daržovėmis, mėsos ir pieno produktais), priskiriami 5211 pogrupiui „Kioskų ir turgaviečių pardavėjai“. Gatvės ir turgaviečių prekystalių pardavėjai, prekiaujantys įvairiais paruoštais patiekalais ir maisto produktais, skirtais iškart suvartoti, priskiriami 5246 pogrupiui „Maitinimo paslaugų prekystalių pardavėjai“. Pardavėjai, prekiaujantys iškart suvartoti skirtais maisto produktais ir gėrimais gatvėse ir viešose vietose iš stumiamų vežimėlių, kitokių vežimėlių, padėklų ar krepšelių, priskiriami 5212 pogrupiui „Maisto produktų gatvės pardavėjai“. Pardavėjai, prekiaujantys ne maisto produktais (arba supakuotais greitai negendančiais maisto produktais, pavyzdžiui, konditerijos gaminiais) gatvėse ir viešose vietose iš stumiamų vežimėlių, kitokių vežimėlių, padėklų ar krepšelių, priskiriami 9520 pogrupiui „Ne maisto produktų gatvės pardavėjai“. Darbuotojai, ruošiantys nesudėtingus patiekalus, skirtus iškart suvartoti, pavyzdžiui, mėsainių ruošėjai, kurie mažai tiesiogiai bendrauja su klientais, priskiriami 9411 pogrupiui „Greitojo maisto ruošėjai“.
Atkreiptinas dėmesys, kad iškart suvartoti skirtų maisto produktų pardavėjai išskiriami atskirai, siekiant atskirti profesijas, kurioms reikia turėti aptarnavimo, nesudėtingų maisto ruošimo ir higieniško tvarkymo įgūdžių. Maitinimo paslaugų prekystalių pardavėjai paprastai pateikia didesnę įvairovę ir sudėtingesnių produktų ir patiekalų negu gatvės maisto pardavėjai ir dažniausiai neveža maisto ir neparduoda jo naudodami tokias priemones, kaip stumiami vežimėliai, dviračiai ar krepšeliai.

Giminiškos profesijos

Kodas Pavadinimas
521201
521202
Subscribe to 5212