Pereiti į pagrindinį turinį

5246
- Maitinimo paslaugų prekystalių pardavėjai

Maitinimo paslaugų prekystalių pardavėjai aptarnauja klientus už maisto prekystalių ir baigia ruošti nesudėtingus patiekalus restoranuose, kavinėse, viešbučiuose, greitojo maisto restoranuose, užkandinėse, ligoninėse ir kitose įmonėse.
Atliekamos užduotys:
(a) maisto patiekimas klientams už prekystalių;
(b) išsiaiškinimas, kokių gaminių nori klientas, pagalba klientams renkantis ir užsakymų priėmimas;
(c) maisto produktų plovimas, skutimas, pjaustymas ir valymas rankomis ir elektriniais prietaisais;
(d) paprastų patiekalų ruošimas ir paruošto maisto pašildymas;
(e) maisto skirstymas porcijomis ir vyniojimas arba išdėliojimas tiesiai į lėkštes, skirtas pateikti klientams;
(f ) išsinešamo maisto pakavimas;
(g) šaldytuvų, salotų baro ir bufetų pripildymas atsargų, suvartoto maisto kiekio apskaita;
(h) mokėjimų už įsigytus maisto produktus priėmimas.
Pastabos
Gatvės ir turgaviečių prekystalių pardavėjai, prekiaujantys šviežiais maisto produktais, neskirtais iškart suvartoti (pavyzdžiui, vaisiais, daržovėmis, mėsos ir pieno produktais), priskiriami 5211 pogrupiui „Kioskų ir turgaviečių pardavėjai“. Gatvės ir turgaviečių prekystalių pardavėjai, prekiaujantys įvairiais paruoštais patiekalais ir maisto produktais, skirtais iškart suvartoti, priskiriami 5246 pogrupiui „Maitinimo paslaugų prekystalių pardavėjai“. Pardavėjai, prekiaujantys iškart suvartoti skirtais maisto produktais ir gėrimais gatvėse ir viešose vietose iš stumiamų ir kitokių vežimėlių, padėklų ar krepšelių, priskiriami 5212 pogrupiui „Maisto produktų gatvės pardavėjai“. Pardavėjai, prekiaujantys ne maisto produktais (arba supakuotais greitai negendančiais maisto produktais, pavyzdžiui, konditerijos gaminiais) gatvėse ir viešose vietose iš stumiamų vežimėlių, kitokių vežimėlių, padėklų ar krepšelių, priskiriami 9520 pogrupiui „Ne maisto produktų gatvės pardavėjai“. Darbuotojai, ruošiantys nesudėtingus patiekalus, skirtus iškart suvartoti, pavyzdžiui, mėsainių ruošėjai, kurie mažai tiesiogiai bendrauja su klientais, priskiriami 9411 pogrupiui „Greitojo maisto ruošėjai“.
Atkreiptinas dėmesys, kad iškart suvartoti skirtų maisto produktų pardavėjai išskiriami atskirai, siekiant atskirti profesijas, kurioms reikia turėti aptarnavimo, nesudėtingų maisto ruošimo ir higieniško tvarkymo įgūdžių. Maitinimo paslaugų prekystalių pardavėjai paprastai pateikia didesnę įvairovę ir sudėtingesnių produktų ir patiekalų negu gatvės maisto pardavėjai ir dažniausiai neveža maisto ir neparduoda jo naudodami tokias priemones, kaip stumiami vežimėliai, dviračiai ar krepšeliai.

Giminiškos profesijos

Kodas Pavadinimas
524601
524602
524603
524604
Subscribe to 5246