Pereiti į pagrindinį turinį

61
- Kvalifikuoti prekinio žemės ūkio darbuotojai

Kvalifikuoti prekinio žemės ūkio darbuotojai planuoja, organizuoja ir vykdo žemės ūkio veiklą, apimančią įvairių kultūrinių augalų, medžių, krūmų auginimą ir jų derliaus nuėmimą, taip pat įvairių gyvūnų auginimą ir gyvulininkystės gaminių gamybą. Žemės ūkio produktus jie reguliariai tiekia ar parduoda didmenininkams, realizavimo įmonėms ar turgavietėse. Kompetetingam daugelio šios pagrindinės grupės profesijų darbui reikia įgūdžių, priskiriamų antrajam ISCO kvalifikacijos lygmeniui.
Pagrindinės šio pagrindinio pogrupio darbuotojų atliekamos užduotys: dirvos paruošimas; kultūrinių augalų sėjimas, sodinimas, purškimas, tręšimas ir jų derliaus nuėmimas, vaismedžių, kitų medžių ir krūmų auginimas; daržovių ir vaisių auginimas; daržininkystės ir sodininkystės produktų auginimas; gyvūnų veisimas, auginimas ir priežiūra, daugiausia dėl mėsos, pieno, šerių, kailių, odos, bitininkystės ir kitų produktų; pirminis produktų perdirbimas ir sandėliavimas; produktų pardavimas pirkėjams, realizavimo įmonėms ar turgavietėse. Gali būti priskiriamas vadovavimas kitiems darbininkams.
Šio pagrindinio pogrupio profesijos skirstomos į tokias grupes:
611 Kultūrinių augalų augintojai
612 Gyvūnų augintojai
613 Kultūrinių augalų ir gyvūnų augintojai

Pastabos
Profesijos turėtų būti priskiriamos 63 pagrindiniam pogrupiui „Natūraliojo ūkio augalų ir gyvulių augintojai, žvejai, medžiotojai, miško gėrybių ir vaistažolių rinkėjai“, jeigu produktai (dažniausiai maisto) yra skirti daugiausia patiems ar kitiems namų ūkio nariams vartoti. Jeigu yra didelis produktų perteklius ir jų parduodama daugiau negu suvartojama, tačiau pagrindinis gamybos tikslas yra pačių vartojimas, profesijos turėtų būti priskiriamos 63 pagrindiniam pogrupiui. Profesijos skiriamos 61 pagrindiniam pogrupiui „Kvalifikuoti prekinio žemės ūkio darbuotojai“ ar 62 pagrindiniam pogrupiui „Kvalifikuoti prekinio miškų, žuvininkystės ir medžioklės ūkio darbuotojaii“, jeigu pagrindinis veiklos tikslas yra tiekti produktus prekybai rinkoje.

Subscribe to 61