Pereiti į pagrindinį turinį

73
- Amatininkai ir spausdinimo darbininkai

Amatininkai ir spausdinimo darbininkai derina savo meninius ir praktinio darbo įgūdžius kurdami, gamindami, prižiūrėdami ir dekoruodami tiksliuosius prietaisus ir muzikos instrumentus, juvelyrinius dirbinius ir kitus gaminius iš tauriųjų metalų, keramikos, porceliano ir stiklo, taip pat gaminius iš medienos ar tekstilės, odos bei panašių medžiagų, spaudos gaminius, pavyzdžiui, knygas, laikraščius ir žurnalus. Jie naudoja tradicinius ir (arba) naujus įvairių gaminių raižymo, liejimo, surinkimo, audimo ir dekoravimo, šrifto surinkimo ir išdėstymo prieš spausdinimą, spaudos mašinų montavimo ir valdymo, knygų įrišimo ir kitų spaudinių apdailos darbų atlikimo, trafaretų parengimo ir trafaretinės spaudos įrangos valdymo būdus. Kompetentingam daugelio šio pagrindinio pogrupio profesijų darbui reikia įgūdžių, priskiriamų antrajam ISCO kvalifikacijos lygmeniui.
Darbai gali būti atliekami rankomis ar rankinio valdymo ir rankiniais elektriniais įrankiais ir tam tikrais atvejais sumontuojant ir valdant mechanizmus ir stakles. Šio pagrindinio pogrupio darbininkai turi išmanyti darbo organizavimą, naudojamas medžiagas ir įrankius, galutinio produkto pobūdį ir paskirtį.
Pagrindinės šio pagrindinio pogrupio darbininkų atliekamos užduotys: navigacijos, meteorologijos, optikos ir kitų tiksliųjų prietaisų ir įrangos gamyba ir taisymas; muzikos instrumentų gamyba ir taisymas; juvelyrinių dirbinių ir gaminių iš tauriųjų metalų gamyba; gaminių iš molio, porceliano, keramikos ir stiklo gamyba; įvairių gaminių spalvinimas ir puošimas; rankų darbo dirbinių iš medienos ar tekstilės, odos ir panašių medžiagų gamyba; spausdinimo ar knygų įrišimo darbai. Gali būti priskiriamas vadovavimas kitiems darbininkams.

Šio pagrindinio pogrupio profesijos skirstomos į tokias grupes:
731 Amatininkai
732 Spausdinimo darbininkai

Subscribe to 73