Pereiti į pagrindinį turinį

75
- Maisto gamintojai, medienos meistrai, siuvėjai ir kiti giminiškų profesijų darbininkai ir amatininkai

Maisto gamintojai, medienos meistrai, siuvėjai ir kiti giminiškų profesijų darbininkai ir amatininkai iš žemės ūkio ir žuvininkystės žaliavų gamina maisto ir kitus produktus, gamina ir taiso medžio, tekstilės, kailio, odos ir kitų medžiagų gaminius. Kompetentingam daugelio šio pagrindinio pogrupio profesijų darbui reikia įgūdžių, priskiriamų antrajam ISCO kvalifikacijos lygmeniui.
Darbas atliekamas rankomis arba rankiniais ir kitais įrankiais, kuriuos naudojant reikia mažiau fizinių pastangų, laiko sąnaudų, be to, gaminių kokybė būna geresnė. Norint atlikti darbą, reikia išmanyti darbo organizavimą, naudojamas medžiagas ir įrankius, taip pat žinoti, koks galutinio gaminio pobūdis ir jo paskirtis.
Pagrindinės šio pagrindinio pogrupio darbuotojų atliekamos užduotys: mėsos, žuvies, grūdų, vaisių, daržovių ir panašių produktų apdorojimas bei paruošimas maistui, tabako paruošimas ir tabako produktų gamyba; maisto produktų ir gėrimų degustavimas ir rūšiavimas; natūralių tekstilės pluoštų, odos ir kailių apdorojimas ir paruošimas; baldų ir kitų medienos gaminių gamyba ir taisymas; kailių ir odos paruošimas tolesniam naudojimui; audinių, drabužių, skrybėlių, avalynės ir panašių gaminių gamyba ir taisymas. Gali būti priskiriamas vadovavimas kitiems darbininkams.
Šio pagrindinio pogrupio profesijos skirstomos į tokias grupes:
751 Maisto gamintojai ir giminiškų profesijų darbininkai
752 Medienos meistrai, baldžiai ir giminiškų profesijų darbininkai
753 Siuvėjai ir giminiškų profesijų darbininkai
754 Kiti kvalifikuoti darbininkai ir amatininkai

Subscribe to 75